Čteme česky i v zahraničí

Čteme česky i v zahraničí

Když už jsem si myslela, že máme vyřešeno zasílání českých knížek do zahraničí, hodil nám do toho vidle Brexit. Takže jsem začala hledat a zjišťovat zase od začátku. A protože milujeme knížky, rádi doporučujeme co čteme a co se nám líbí, rozhodla jsem se sepsat tipy jak se ke knížkám dostat i zde.

Nejčastěji jsme využívali nákup knih od Knihy Dobrovský nebo Martinus.sk (mají i české knihy jen do zahraničí je možné objednat pouze ze slovenského webu). U obou vyšlo poštovné na plus mínus 300,- Zda zasílají i k Vám zjistíte na jejich webu. K nám do Anglie přestali zasílat.

Máme teď tedy celkem 3 možnosti jak se dostat k českým knížkám:
1. Nakoupit knihy online a nechat si je poslat k někomu v ČR, kdo Vám je poté jedním balíkem přepošle (nebo si je vyzvednete pokud plánujete cestu do ČR třeba o prázdninách). Využívám pouze když narazím na nějakou knihu na bazaru nebo nám něco babička koupí a 2x ročně nám pošle balík. V ČR jsme už dva roky nebyli a ani toto léto to neplánujeme.

2. Objednat si knihy online a nechat si je doručit na adresu v zahraničí – z velkých knihkupectví tuto možnost do UK nabízí aktuálně pouze Kosmas. Prioritní poštovné a balné vyšlo na necelých 700,- a balíček jsme měli doma za 11 dní od objednání.

3. Nákup použitých českých knih na krajanském bazaru. Využívám často skupinu na Facebooku. Bohužel je poptávka větší než nabídka, takže než se tam dostanu, je již kniha většinou pryč. Také výběr titulů je značně omezený, ale povedlo se mi tak koupit již pár knih od českých autorů jak pro sebe tak pro děti.

Také můžete využít knihovnu při české škole, pokud máte v okolí. Naše knihovna již začíná být poměrně hodně zásobena.

Většina velkých knihkupectví nabízí také učebnice, logopedické knížky a pracovní sešity, knihy k Albi tužce apod. Takže se dá vše nakoupit najednou na jednom místě.

Nám právě dnes zásilka z Kosmas dorazila, takže pro UK máme info z první ruky a už plánujeme další nákup 🙂

Do balíku od příbuzných se ale vejde mnohem více knih 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.