10. prosince

10. prosince

Dnes doporučujeme knížku ZACHRÁNĚNÉ VÁNOCE od Lenky Rožnovské, kterou nám letos přinesl Mikuláš.
Malý František se na Štědrý den vydá pro betlémské světlo. Cestou potká pana Dobrejšku, kterému někdo ukradl kytici, kterou chtěl věnovat svojí ženě. Františka hned napadne, jak by mohl panu Dobrejškovi pomoct, aby starý pán neztratil o Vánocích víru v dobré lidi… A protože jsou Vánoce, určitě všechno dobře dopadne!

Pokud nemáte k dispozici žádnou českou knížku nebo pracovní sešit s úkoly týkající se českých Vánoc a adventu, můžete si stáhnout a vytisknout sešit vlastní, kdekoli na světě
od Crazy Owl Studio

a další naší oblíbenou pohádkou je KOUZLA KRÁLŮ.
Žili, byli dva králové, první, zlý král Vladan svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi. A za velikým jezerem panoval hodný král Dobromil a lidé se tu měli jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království ostatně prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod. Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu do ohnivého plamene. Protože žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil, Dobromil se pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše vyhledat statečného mládence. A jednoho skutečně objeví. Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají. Ještě mnoho kouzel bude potřeba, aby se konala svatba a aby obě země přestaly být sužovány válkami.
Filmová autorská pohádka Zdeňka Zelenky se natáčela na zámku Žleby a na hradě Kost.

a pokud máte náladu na nějakou vánoční písničku, můžete si poslechnout další vánoční koledu – Půjdem spolu do Betléma

Leave a Reply

Your email address will not be published.