17. prosince

17. prosince

Dnes bude celý příspěvek o Vánoční koledě 🙂 Jako knihu ji máme doma v několika verzích jak česky tak anglicky.

VÁNOČNÍ KOLEDA – Charles Dickens
Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno – peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit…
O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu pr
ozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci – duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost…
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu…

VÁNOČNÍ KOLEDA JAKO FILM

Vánoční koleda – proslulý vánoční příběh o starém lakomci, kterému duchové ukážou svět chudých a změní tak jeho smýšlení. Klasické dílo z pera Charlese Dickense patří dodnes k oblíbené vánoční četbě, do podoby audioknihy načetl Josef Somr.

Audio verze této klasické povídky zavádí čtenáře do staré Anglie v období vánočních svátků. Jejím hrdinou je známý lakomec a nemilosrdný lichvář, kterého se snaží napravit tři hodní duchové. Ti mu předvádějí smutné obrazy jeho minulosti, současnosti i budoucnosti, a díky jejich zásahu se krutý lakomec změní v milého a laskavého člověka.
Josef Somr je v roli skrblíka Scrooge excelentní a jeho strhující vyprávění činí z této audioknihy jedinečný posluchačský zážitek. Neopakovatelnou atmosféru Vánoc „ve staré dobré Anglii“ dodává nahrávce i originální hudba.

A nejoblíbenější verze našich dětí je verze s Mickey Mousem 😀

A

A potom ještě Vánoční koleda s morčátky. Ta je teda v angličtině, ale je tak šílená, že vám ji musím ukázat 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.