19. prosince

19. prosince

LOUSKÁCĚK – An Leysenová
Klasický vánoční příběh E. T. A. Hoffmanna vypravuje An Leysenová po svém, s roztomilými detaily a překvapivým koncem. Romantický příběh, doprovázený nádhernými ilustracemi, přenese děti do kouzelného světa Myšího krále a dalších pohádkových bytostí. Kniha je určena pro děti od 5 let.
Je Štědrý večer a Klárka a její bratr jsou vzrušením celí bez sebe. Každý rok jim strýček Drosselmeyer přinese krásné vánoční dárky. Tento rok dostala Klárka dřevěného panáčka. Je to Louskáček, vojáček se zoubky na louskání ořechů. Jejímu bráškovi připadá, že loutka vypadá s těmi velkými zuby trochu hloupě, ale Klárce se Louskáček moc líbí. Zvlášť jeho velké hluboké oči. Nevypadají trochu smutně? Té magické noci Klárka zjistí, že vojáček není jenom obyčejnou loutkou, neumí jen louskat oříšky, ale spoustu dalších věcí, a taky že má velké srdce… Byl to odvážný voják, který se zamiloval do skutečné princezny.

další tradicí, která je u nás v oblibě už když dcera sotva chodila :.) je HÁZENÍ STŘEVÍCE

SPEJBL A HURVÍNEK – Vánoční dárek
Hrdinové našeho seriálu se rozhodnou nadělit si takové vánoční dárky, které by jim samotným udělali radost. Výsledkem je velké zklamání.
A tak si dárky vzájemně vymění a všichni jsou spokojeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.