3. prosince

3. prosince

Máme tady 3. prosince a další várku tipů od nás. Budu ráda když se podělíte o své oblíbence buď tady do komentářů nebo na Facebooku ve skupince.
Dneska jen tak ve zkratce. Právě jsem si udělala svařené víno a jdeme zalehnout k pohádce 😀
Tento den vyhrála pohádka TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY.
Česká televizní pohádka Iva Macharáčka z roku 2011. Hlavní roli prince Jakuba hraje Tomáš Klus, jenž také pro pohádku nazpíval několik písniček.
V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců…

Čekání na Vánoce a dárky může dětem připadat nekonečné. Zkraťte jim dobu adventu s Adventním kalendářem z edice Kouzelné čtení, který jim pomůže s odpočítáváním posledních dnů do Vánoc.
Kalendářem je provede dědeček se svou vnučkou Anetkou, kteří pozorují dění před Štědrým dnem. Poodhalí dětem zajímavé informace z období adventu, pobaví je pohádkou, zazpívají si koledu, poslechnou si povídání o vánočních tradicích. A co víc – každý den na děti čeká zábavný úkol.
Na své si přijde díky rozmanitosti úkolů každý. A než se dítko naděje, bude otevírat poslední okénko.
Adventní kalendář obsahuje přes 300 zvuků a textů.

Jako knižní tip vám dnes přinášíme knihu Daniely Krolupperové s názvem SNĚHOVÁ VÍLA.
Jednoduchý vánoční příběh pro malé čtenáře, vhodný jako první čtení.
Sněhová víla přichází tak jako každý rok na zem, aby dohlížela na sněžení. Zlý čert však na ni seslal kouzlo, které způsobí, že je jí taková zima, že nemůže pracovat. Víla se od moudrého výra dozví, že ji může zachránit jedině petrklíč. Všude za okny jsou však jenom vánoční hvězdy či vánoční kaktusy. Víla je zoufalá. U kostela ji však uvidí malý chlapec a vezme ji do dlaní. Jmenuje se Petr a má zvláštní příjmení – Klíč. Zlé kouzlo je zlomeno a pro vílu je to ten nejkrásnější vánoční dárek.

A z vánočního playlistu dnes HRADIŠŤAN s písní PŘI VÁNOCI

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.