6. prosince

6. prosince

Svátek svatého Mikuláše. Celý příběh jsme zmínili již včera, protože Mikuláš naděluje většinou v předvečer 6. prosince. Přišel Mikuláš i k Vám? Dostali jste mikulášský balíček nebo necháváte punčošku či talíř za oknem? Nebo u vás naděluje do boty? Tradice se často velmi liší.
Dnes bych ráda přidala další slovenskou pohádku, protože jsou prostě krásné.

K včerejší knížce MIKULÁŠ, JEŽÍŠEK, PAN VRÁNA A MY od Miloše Kratochvíla jsem zapomněla zmínit ještě další dva příběhy v miniknížečkách od nakladatelství TRITON. Já je úplně miluju. Mají velký výběr za neuvěřitelných 5Kč. Jsou to malé sešitky, akorát tak do tašky když někam cestujete nebo když máte omezené místo v zavazadle při letu. Ne že nám je teď všechny vykoupíte 😀

                                                             

Ukázky najdete TADY a TADY.

Pokud rádi posloucháte pohádky, mohl by se vám líbit HURVÍNKŮV MIKULÁŠ.

A pokud máte děti mladší, mohl by se vám líbit nikdy nestárnoucí KRTEČEK.
Byla zima a zvířátka tvrdě spala ve svých teplých pelíšcích. Ale Krtek ne, ten běhal venku. Chtěl přichystat pro své kamarády z lesní stráňky báječné vánoční překvapení. Ale ukázalo se, že to nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Z dálky ho totiž pozorovala škodolibá tetka vrána. Jakmile spatřila krásný vánoční stromeček ozdobený dobrotami, hned na něj dostala zálusk. Krtek si však se známou zlodějkou snadno poradil. Chcete vědět jak? Tak honem otevřete tuhle zimní knížku!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.