Pročtené léto 2023

Pročtené léto 2023

Prázdniny (hlavně ty v ČR) se kvapem blíží a s nimi i čtenářská prázdninová akce PROČTENÉ LÉTO.
Pročtené léto navazuje na slovenský projekt Prečítané léto, který již osmým rokem provází prázdninami čtenáře a čtenářky nejen na Slovensku. V roce 2021 vznikla česká verze projektu pod křídly Mravenčí chůvy. Jedná se o prázdninový projekt na podporu čtenářství a lásky ke knížkám.

My už se připojujeme třetím rokem přestože to v zahraničí není tak jednoduché. Absence velkých knihoven s českými knihami a kratší prázdniny nám to trošku narušují. Přesto je tato akce největší čtenářskou akcí v naší domácnosti. Kdy jindy máme tolik času jako v létě o prázdninách třeba při stanování či cestování.

 

Během Pročteného léta 2023 na nás  čeká 9 témat na každý prázdninový týden. Ke každému týdnu najdete na webu či Fb skupině tipy na knihy a audioknihy, aktivity k tématu a to vše si můžete zaznamenat do prázdninového Vzpomínkovníku.

První týden Pročteného léta začne 2. července, ale prázdninový deník si můžete po registraci
ZDARMA stáhnout již nyní na adrese: 👉 www.procteneleto.cz.

Čekají na nás témata O hvězdách, O domově nebo třeba O nových přátelstvích. My už se nemůžeme dočkat, tiskneme Vzpomínkovních a o našich tipech budeme určitě informovat jak tady, tak v naší Fb skupině Učíme děti česky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.