Pročtené léto – Téma č. 2 – O DEŠTNÍCÍCH (počasí) ☔?☀?❄??

Pročtené léto – Téma č. 2 – O DEŠTNÍCÍCH (počasí) ☔?☀?❄??


První týden Pročteného léta za námi a můžeme se vrhnout na týden druhý na téma O DEŠTNÍCÍCH (počasí) ☔?☀?❄??
Musím říct, že jsem si původně říkala, jak jednoduché téma to je. Načež jsme vytáhli téměř všechny knihy z knihovny abychom zjistili, že zas tolik knížek na toto téma nemáme 😀
Za sebe jsem vybrala opět Harryho Pottera. Myslím, že jsem schopna ho nacpat do každého týdne, protože je to moje srdcovka 😀 A kdo by zapomněl na Hagridův kouzelný deštník, že?
     
Kryštůfek si vybral Krtka a paraplíčko a jedním dechem hned celou knížku přečetl 🙂 a taky jsme si vzpomněli na Žáčkovu Aprílovou školu, kde je přímo básnička o dešti.
 
Při listování knížkami jsme narazili ještě na Včelí medvídky a Ferdu mravence, kterým dal déšť také zabrat.
 
Julie si vzpomněla na sérii Duhových víl, které určitě doporučujeme mladším školačkám. Knížky nejsou dlouhé, je jich několik sérií a Juli hltala jednu za druhou jak v češtině tak tady v angličtině.  Z knihovny na nás čekají knížky Sísa Kyselá a Štuclinka a Zachumlánek (Zmatlíková je ❤).
 
Poslední dobou ujíždíme na básničkách a už se moc těšíme až se po Aprílové škole pustíme do Hádej, hádej, Hadači s nádhernými ilustracemi.

A posledních pár knížek z našeho výběru – Chaloupka na vršku, Pohádky z Větrné lhoty a asi jediná knížka přímo o počasí co máme Učíme se s Rexíkem roční období 😀

A ještě jeden dospělácký tip na letní oddychovku – Šlehačková oblaka od Terezy Salte.

#precitaneleto #procteneleto

Leave a Reply

Your email address will not be published.