Letošní dovolená pod stanem mě přiměla sepsat tento článek. Celá rodina jsme příznivci papírových knih. Najdou se však situace, kdy sáhneme po čtečce.
Celá rodina máme Kindle. Já s mužem již nějakých deset let. Pořídila jsem si ji, když jsem ještě kojila a dcera byla schopna v noci jíst i 45 minut. Ze čtení na mobilu mě bolely oči a Kindle Paperwhite mě tehdy zachránil.
S příchodem dětí jsme využívali klasické knihovny a knihkupectví, takže problém s přísunem papírové četby nebyl. Ten nastal až po přestěhování do zahraničí. Nejednou se nám stalo, že jsme objednali knihy z ČR a když po nějaké době dorazily, zájem dětí o dané tituly již trošku vychladl nebo jsme se vůbec netrefili a knížka tak zůstala pouze vystavena v knihovně. Proto obě děti dostaly k osmým narozeninám Kindle také.
Poslední dobou byly čtečky využívány hlavně když jsme měli první díl nějaké série v papírové podobě a samozřejmě hned po přečtení prvního dílu děti dychtily po pokračování nebo když jsme vyrazili na týden pod stan bez elektřiny. Večer se docela brzo stmívá a číst si ve stanu zachumlaný ve spacáku se dětem opravdu zalíbilo. Obě děti přečetly za týden tři celé knížky v češtině (protože jim do čtečky anglické knihy nenahráváme :))
Zjistila jsem však, že to s dětskýma eknihama není tak jednoduché. Výběr je omezený, když už nějakou knihu seženeme tak většinou až novější díly, takže je to občas pátrací akce.
E-knihy najdete v různých formátech. Nejčastěji je to soubor pdf., který je vhodný pro všechny čtečky, tablety nebo třeba i ke čtení v počítači. Dále třeba epub. nebo mobi.
Zde budu sepisovat eknihy, které nám čtečkama prošly a můžeme je tak doporučit dalším čtenářům. Nejčastěji kupujeme knihy na Knihy Dobrovský nebo Kosmasu, ale nebráním se jakémukoli obchodu pokud tam danou knihu budou aktuálně mít.
Leave a Reply