Eknihy pro děti

Eknihy pro děti

Letošní dovolená pod stanem mě přiměla sepsat tento článek. Celá rodina jsme příznivci papírových knih. Najdou se však situace, kdy sáhneme po čtečce.
Celá rodina máme Kindle. Já s mužem již nějakých deset let. Pořídila jsem si ji, když jsem ještě kojila a dcera byla schopna v noci jíst i 45 minut. Ze čtení na mobilu mě bolely oči a Kindle Paperwhite mě tehdy zachránil.
S příchodem dětí jsme využívali klasické knihovny a knihkupectví, takže problém s přísunem papírové četby nebyl. Ten nastal až po přestěhování do zahraničí. Nejednou se nám stalo, že jsme objednali knihy z ČR a když po nějaké době dorazily, zájem dětí o dané tituly již trošku vychladl nebo jsme se vůbec netrefili a knížka tak zůstala pouze vystavena v knihovně. Proto obě děti dostaly k osmým narozeninám Kindle také.
Poslední dobou byly čtečky využívány hlavně když jsme měli první díl nějaké série v papírové podobě a samozřejmě hned po přečtení prvního dílu děti dychtily po pokračování nebo když jsme vyrazili na týden pod stan bez elektřiny. Večer se docela brzo stmívá a číst si ve stanu zachumlaný ve spacáku se dětem opravdu zalíbilo. Obě děti přečetly za týden tři celé knížky v češtině (protože jim do čtečky anglické knihy nenahráváme :))
Zjistila jsem však, že to s dětskýma eknihama není tak jednoduché. Výběr je omezený, když už nějakou knihu seženeme tak většinou až novější díly, takže je to občas pátrací akce.
E-knihy najdete v různých formátech. Nejčastěji je to soubor pdf., který je vhodný pro všechny čtečky, tablety nebo třeba i ke čtení v počítači. Dále třeba epub. nebo mobi.

Zde budu sepisovat eknihy, které nám čtečkama prošly a můžeme je tak doporučit dalším čtenářům. Nejčastěji kupujeme knihy na Knihy Dobrovský nebo Kosmasu, ale nebráním se jakémukoli obchodu pokud tam danou knihu budou aktuálně mít.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.