24. prosince

24. prosince

JEŽÍŠKOVA DOBRODRUŽSTVÍ – Irena Kaftanová

Nastává nejkrásnější období roku, čas Vánoc, a mnohé děti se vás zase budou pochybovačně ptát: „Existuje opravdový Ježíšek?“ Náš Honzík prožil s Ježíškem během jediné noci tolik dobrodružství, že se na Štědrý den probudil naprosto šťastný, bez sebemenších pochybností. Právě Ježíšek mu splnil všechny jeho nejtajnější sny a přání, když s ním zavítal například do Afriky, na hory, do pravěku, k pirátům, mezi zlatokopy nebo do Egypta.

Známá autorka dětských knih Irena Kaftanová svou knihou Ježíškova dobrodružství zpříjemní dětem nekonečné čekání na tento velký den, kdy i je navštíví Ježíšek a také jim splní jejich přání.
Jedinečná vánoční dobrodružství svými ilustracemi oživila oblíbená česká ilustrátorka knih pro děti Edita Plicková.

Další tradicí, která u nás nesmí chybět na Štědrý den je POUŠTĚNÍ LODIČEK.


Pro nás k Štědrému dni neodmyslitelně patří pohádka TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU.
Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce.

Během předchozích dnů jsme měli možnost načerpat inspiraci na vánoční čtení, aktivity, písničky a hlavně pohádky, protože pohádky k vánocům neodmyslitelně patří. Připravila jsem proto POHÁDKOVÉ BINGO, kde si můžete pohádky zaznačit a třeba vás (a hlavně děti) bingo bude motivovat ke shlédnutí pohádky, kterou jste neměli v plánu ale hodí se vám do tabulky 🙂
Do prázdných políček můžete přidat pohádky dle vašeho výběru.
Pro mladší děti si můžete sepsat kratší pohádky či večerníčky do prázdné tabulky. Můžete taky využít barevných obrázků, které rozstříháte a budete je lepit do tabulky s názvy pohádek.
Krásné pohádkové vánoce.
POHÁDKOVÉ BINGO v pdf. najdete ZDE – KLIK

Leave a Reply

Your email address will not be published.