14. prosince

14. prosince

U nás v Anglii letos sněžilo zatím pouze jednou a i tak sníh vydržel jen pár minut. Proto si užíváme sněhových zimních příběhů v knížce CHUMELENÍ od Jiřího Kahouna.
Půvabné předvánoční a vánoční příběhy z dílny autora oblíbených Příběhů včelích medvídků o medvídcích, myšáčcích, králíčcích, ježečcích, ale i bubácích a andělíčcích jsou zasazeny do zasněžené české krajiny, ze které dýchá sváteční pohoda a za okny chaloupek mrzne, až praští. Zvířecí děti se ale těší na Vánoce docela stejně jako ty lidské – kočička netrpělivě vyhlíží listonoše s vánočním přáním, malý křeček se tolik těší na dárky, až z toho poprvé promluví, myšáček dostane polštářek plný vánočních snů a jezeveček špicuje uši, jestli uslyší cinkání zvonečku. Knížka je rozčleněna do čtyř oddílů – Vánoce jsou na cestě, Vánoce klepou na dveře, Vánoce jsou tady a Vánoce jsou za dveřmi. Ilustracemi ji doprovodil sám autor a v předvánočním čase potěší děti, které už dokáží samy číst, i rodiče a prarodiče, kteří z ní budou těm menším předčítat.

Pokud si rádi hrajete, můžete vyzkoušet VÁNOČNÍ DOBBLE od CRAZY OWL STUDIO

Dobble je postřehová hra, která se hraje s kulatými kartami. Každé dvě karty spolu mají společný pouze jeden symbol! Úkolem hráčů je najít tento společný symbol a pojmenovat ho. Podle typu hry se poté hráči snaží co nejrychleji karty zbavit nebo získat kartu nebo předat kartu protihráči, apod. Hráč, který jako první dosáhne stanoveného cíle ve hře jako první, vyhrává.

Dnes jsem chtěla doporučit pohádku KRAKONOŠ A LYŽNÍCI nebo ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA. ANi jedna však naní na YouTube, tak nechávám jako inspiraci, pokud můžete shlédnout jinde a pohádka pro dnešní den bude dostupná, i když v ne úplně nejlepší kvalitě – PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA

 

Vánoční koleda – Hej Vánoce, dlouhý noce

Leave a Reply

Your email address will not be published.