11. prosince

11. prosince

DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ POD HVĚZDAMI – Dana Šianská

Poetický vánoční příběh plný zázraků! 

V zasněženém lese najdou opuštěnou dívenku. Nikdo se k ní nehlásí, a ani ona netuší, jak se tam ocitla. Silně podchlazenou ji odvezou do nemocnice. Tam potkává Aleše – nemocného chlapce, který se na všechno dívá jen z té horší stránky. Setkání s tajemnou dívkou ale všechno změní. Začnou spolu podnikat výlety do snů, při kterých zažívají neobyčejná dobrodružství. Najdou na svých cestách, mimo nevšedních zážitků, i lék na Alešovo uzdravení?
Český televizní štědrovečerní pohádkový film režiséra Hynka Bočana z roku 2009 – LÁSKA ROHATÁ.
Jiří Mádl jako hodný čert nešika a Jiřina Bohdalová jako jeho čertovská babička v pohádce s čerty, láskou nebeskou, očima z ryzího zlata a hlavně s náručí plnou humoru.
Jako aktivitu pro dnešní den doporučujeme VÁNOČNÍ KARTY s obrázky od CRAZY OWL STUDIO 
Soubor obsahuje 39 karet velikosti A4. Každá karta obsahuje jeden reálný obrázek včetně českého popisku. Karty můžeme využít k prohlížení a pojmenovávání obrázků a naší oblíbenou aktivitou je přiřazování reálných věcí ke správnému obrázku. Učíme se tím dané věci česky pojmenovat a potom je můžeme také česky popisovat. Karty obsahují obrázky jako Mikuláš, rolničky, kapr, podkova, cukroví, krájení jablka, skořice, vánoční stromeček, betlém, adventní kalendář apod.

Vánoční koleda – Veselé vánoční hody

https://youtu.be/zQS9fXIqEB4

Leave a Reply

Your email address will not be published.